حواشی سلبریتی ها

بیوگرافی حسن شماعی زاده و لیست همسران او تا به امروز

حسن شماعی زاده از خواننده های ایرانی، آهنگسازان و نوازندگان بزرگ و بسیار معروف کشور است. او با خوانندگان بسیاری همکاری داشته است و آثار فاخری را نیز تولید کرده است. وی هنوز نیز بین مردم محبوب و شناخته شده است. در ادامه بیشتر با این خواننده و زندگی کاری و شخصی وی آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

حسن شماعی زاده کیست؟

حسن شماعی زاده کیست؟

حتما بسیاری از آهنگ های حسن شماعی زاده که از خواننده های لس آنجلسی را با صدای خودش شنیده اید یا این که ساخته های او برای خوانندگان دیگر نظر شما را جلب کرده است و شاید بخواهید زندگینامه او را بدانید. حسن شماعی زاده متولد ۱ آذر ۱۳۲۱ در اصفهان است. سن حسن شماعی زاده هم اکنون 78 سال است. او از کودکی علاقه خود را به موسیقی نشان داد و کار خود را در این عرصه آغاز کرد.

در سن ۱۳ سالگی در ارکستر یک تئاتر در اصفهان کار می کرد. او هنگامی که دیپلم خود را گرفت به تهران رفت و وارد رادیو شد. حسن شماعی زاده در گرو های زیادی جاز و پاپ می نواخت و مدتی نیز عضو گروه بلک کتس بود و ساکسیفون می زد. شماعی زاده در سال ۱۳۵۱ به دلیل این که ساعت های زیادی از ساز های سنگنین استفاده می کرد و دیسک گردن گرفته بود، کار نوازندگی را کنار گذاشت و وارد آهنگسازی شد.
اولین کار های او با گوگوش و عارف بود. شماعی زاده با خوانندگان معروفی از جمله گوگوش، ابی، ستار، داریوش، فرهاد مهراد، نوش آفرین، رامش، مارتیک و غیره همکاری داشته است. او یه یک تیم قوی را با گوگوش و اردلان سرافراز تشکیل داده بود. شماعی زاده بعد از انقلاب ۵۷ مانند بسیاری از خوانندگان به آمریکا مهاجرت کرد.

عکس های حسن شماعی زاده را در کجا ببینیم؟

شماعی زاده محبوب ترین سلبریتی ایرانی عکس های جدید و قدیمی زیادی دارد. اگر طرفدار او‌ باشید معمولا دوست دارید عکس های او‌ را نیز ببینید. برای این کار باید به اینترنت مراجعه کنید. در سایت های اینترنتی متنوع عکس های او ممکن است موجود باشد. اما با مراجعه به قسمت تصاویر گوگل و جستجوی نام شماعی زاده می توانید عکس های او را یه جا در صفحه نتایج ببینید. شما می توانید به برخی از کانال های تلگرامی که درباره خوانندگان و آثارشان نیز هست هم مراجعه کنید و عکس های او را ببینید.

آدرس پیج اینستاگرام حسن شماعی زاده چیست؟

آدرس پیج اینستاگرام حسن شماعی زاده چیست؟

تقریبا تمام افراد معروف، بازیگران و خوانندگان در اینستاگرام صفحه ای را به خود اختصاص دادند تا در آن با طرفداران خود در تعامل باشند. شماعی زاده نیز یکی از آن هاست. او‌ در این اپلیکیشن صفحه ای به آدرس hasssn_shamaizadeh دارد که بیش از ۲۴۷ هزار نفر دنبال کننده دارد. او در این صفحه ویدئو هایی از کار هایی که انجام داده است و هم چنین ویدئو هایی درباره مشکلات اجتماعی و سیاسی مردم قرار داده است. این مکان نیز جای دیگری برای دیدن عکس های او‌‌ می باشد. او آدرس یوتیوب خود را نیز در بیو اینستاگرام قرار داده است.

همسر این خواننده کیست؟

وی زمانی که در ایران بود در سال ۱۳۴۶ با زنی به نام نوشین ازدواج کرد. در مصاحبه با حسن شماعی زاده او از همسر خود بسیار تعریف کرده و از او به خوبی یاد می کند. آن ها دارای دو فرزند دختر و پسر هستند که نام آن ها افشین و عقیق است. آن ها در آمریکا زندگی می کنند. نام دیگر همسر او فاطمه و نام دیگر دخترش نیز نیکی است. پسرش دندان پزشک است و دخترش در کار خرید و فروش املاک فعالیت می کند. او برای هر کدام از اعضای خانواده اش آهنگ هایی را خوانده است.

چه حاشیه هایی برای حسن شماعی زاده به وجود آمد؟

بیشتر حواشی پیرامون شماعی زاده سیاسی است. او درباره انقلاب صحبت هایی را کرده است. همین باعث شده است که دید نظام نسبت به او اصلا خوب نباشد. هم چنین املاک و دارایی های او در ایران مصادره شده است و بدون اینکه به او بگویند املاکی که به فرزندان او تعلق دارد نیز مصادره شده است. به غیر از این مسائل این خواننده حاشیه دیگری نداشته است و در زندگی بیشتر تمرکز رو روی کار و خانواده اش بوده است.

برترین آهنگ های حسن شماعی زاده چه نام دارند؟ 

برترین آهنگ های حسن شماعی زاده چه نام دارند؟

شماعی زاده به قدری پرکار بوده است، به قدری آهنگ هایی که ساخته است زیبا هستند که بسیار سخت است تا بهترین را از بین آن ها پیدا کرد. او استعداد مثال زدنی در این کار دارد و آثار بسیار عالی را ساخته است. با این حال در زیر به برخی از آهنگ های معروف او می پردازیم. آهنگ های حسن شماعی زاده شاد هستند.

حسن شماعی زاده رطب

شاید یکی از معروف ترین آهنگ ها در سبک بندری این ترانه باشد. رطب از آلبوم پرواز عشق است که سال ۱۹۹۷ منتشر شده است. علی نظری آن را سروده است و شماعی زاده علاوه بر خواندن آن آهنگسازی را نیز انجام داده است. می توانید آن را با نام امشب دل من هوس رطب کرده نیز از اینترنت دانلود کنید. این آهنگ بسیار خاطره انگیز است و در بسیاری از مراسم ها از آن استفاده می شود.

زرگری

آهنگ حسن شماعی زاده زرگری نیز بسیار معروف است. در آن یک بیت دارد که به زیان زرگری خوانده می شود. زبانی که در قدیم در میان کوچه بازار برای شوخی بین مردم استفاده می شد. این ترانه از آلبوم گردآوری شده اقاقی است که سال ۱۳۶۵ ساخته شده است. شاعر آن بیژن سمندر است و حسن شماعی زاده آن را هم خوانده و هم آهنگش را ساخته است. این آهنگ نیز هم اکنون در اینترنت قابل دانلود است.

غریبه

حسن شماعی زاده غریبه را نیز ساخته است. این آهنگ خاطره انگیز که توسط گوگوش نیز خوانده شده است ابتدا شماعی زاده آن را اجرا کرد. غریبه در آلبوم گرد آوری شده ی به خاطر تو وجود دارد و سال ۱۳۶۵ ساخته شده است. ایرج رزمجو ترانه آن را گفته است و حسن شماعی زاد باز هم کار خواندن و آهنگسازی را انجام داده است. غریبه نیز از اینترنت قابل دانلود است اما باید حتما نام شماعی زاده نوشته شود تا با صدای او دانلود کنید.

برکه

حسن شماعی زاده برکه را نیز ساخته است. این آهنگ شاد است و مضمون جالبی دارد. این ترانه از آلبوم خداحافظ است که سال ۱۳۶۶ ساخته شده است و بیژن سمندر آن را سروده است. می توانید آن را از اینترنت با نام تو اگه با من قهری من که آشتیم نیز دانلود کنید. از این آهنگ موزیک ویدئویی نیز وجود دارد.شما می توانید از یوتیوب شماعی زاده آن را تماشا کنید. یا از آپارت دانلود کنید.

حسن شماعی زاده بیشتر و بیشتر

بیشتر و بیشتر یکی از معروف ترین آهنگ های ایرانی است که در بیشتر مجالس و مهمانی ها از آن استفاده می شود. این ترانه از آلبوم خداحافظ است که در سال ۱۳۶۳ ساخته شده است. مانند بسیاری از آثار دیگر او بیژن سمندر و خود شماعی زاده کار های آن را انجام داده اند. این آهنگ نیز به صورت تصویری از یوتیوب در دسترس است. هم چنین برای دانلود در بسیاری از سایت های ایرانی مخصوص آهنگ موجود است.

شغل اصلی این خواننده چیست؟

شغل اصلی این خواننده چیست؟

شماعی زاده مانند بیشتر همکارانش آهنگسازی و خوانندگی را به عنوان شغل اصلی خود می داند. البته او آهنگسازی را بیشتر انجام داده است و با تعداد زیادی از دیگر خوانندگان همکاری کرده است. او هم چنین کلاس های موسیقی را نیز در دبی اجرا می کرده است.آموزش موسیقی را نیز می توان به عنوان مشاغلی که او انجام داده است به حساب آورد. از این که شماعی زاده شغل دیگری به غیر از این ها و یا نا مرتبط داشته باشد اطلاعاتی موجود نیست.

اولین آهنگ حسن شماعی زاده چه نام داشت؟

اولین آهنگ شماعی زاده در رشته آهنگسازی ترانه ای به نام گریه بود که امیر رسایی آن را خواند. هم چنین حالا خیلی دیره با صدای عارف و نمیاد نیز با صدای گوگوش خوانده شد. در رشته خوانندگی اولین آهنگی که شماعی زاده اجرا کرده است، آهنگ معروف مرداب بود که شعر آن را اردلان سرافراز گفته بود و واروژان نیز آن را تنظیم کرده بود. پس از این که شماعی زاده با خوانندگی نیز توجه مردم را به خودش جلب کرد اقاقی را خواند که این دو آهنگ به نوعی سکوی پرش وی در خوانندگی بودند.

آیا حسن شماعی زاده بیماری خاصی دارد؟

او مبتلا به بیماری خاصی نیست و تا به حال از بیماری او سخنی به میان نیامده است. به نظر می رسد شماعی زاده سالم است و بیماری خاصی نداشته باشد. اگر او بیماری خاصی داشته باشد و این بیماری مهم باشد، حتما از نظر خبرنگاران و یا نزدیکان وی دور نمی ماند و آن ها نیز خبردار می شوند. مادر حسن شماعی زاده اما به بیماری مبتلا بود. شماعی زاده اجازه دیدن او را نداشت. تنها چند بار اواخر عمرش او را دید و از این موضوع نیز بسیار عصبانی بود.

بهترین آلبوم های حسن شماعی زاده چه نام دارد؟

او‌‌ در طی سال ها کار خود آلبوم های بسیاری را نیز منتشر کرده است. او بیشتر کار این آلبوم ها را خودش انجام داده است و فقط اشعار آن را کسی دیگری سروده است. شماعی زاده تعدادی نیز آلبوم گردآوری شده و تک آهنگ دارد. در زیر برخی از بهترین و خاطره انگیز ترین آلبوم های او را بررسی می کنیم.

دوشیزه خانم

این آلبوم سال 2002 ساخته شده است. شماعی زاده تمام کار های آهنگسازی آن را انجام داده است و اشعار آن را شاعران مختلفی مانند پاکسیما و شهریار قنبری سروده اند. این آلبوم ترانه های خاطره انگیزی مانند همسرم را در خود جای داده است. این ترانه را شماعی زاده برای همسرش خوانده بود. دوشیزه خانم به صورت در کلی در اینترنت قابل دانلود است و می توانید به تمام آهنگ های آن دسترسی داشته باشید.

پرستش

آلبوم پرستش سال 1999 ساخته شده است. شامل یازده ترانه است که دو تا از آن ها بی کلام است. تمام کار آهنگسازی آن را مانند باقی آلبوم ها شماعی زاده انجام داده است. این آلبوم با آهنگ زیبای جل الخالق شروع می شود. شما می توانید آن را از اینترنت دانلود کنید و تمامی آهنگ های آن را گوش دهید.

پرواز عشق

پرواز عشق دیگر آلبوم او است که شامل ترانه های معروف است. این آلبوم سال 1997 منتشر شده است. 8 ترانه دارد که بعضی از آن ها بسیار معروف هستند و خود شماعی زاده نیز آن ها را ساخته است. پاکسیما، بیژن سمندر و هما میرافشاراز شاعران این آلبوم هستند.

درآمد حسن شماعی زاده چقدر است؟

از میزان دقیق درامد شماعی زاده اطلاعاتی در دسترس نیست. او در مصاحبه هایش نیز هیچوقت در این باره صحبت نکرده است. اما به نظر می رسد به دلیل کار های زیادی که انجام داده است، درآمد زیادی داشته باشد. همان طور که گفتیم او کلاس آموزش موسیقی نیز دارد که از طریق آن هم می تواند کسب درآمد کند. وی در زمانی که آلبوم هایش را می فروخت نیز درآمد بالایی داشت. اما از میزان پولی که گرفته است تا به حال صحبتی نکرده است.

برای دانلود آهنگ های این خواننده به کجا مراجعه کنیم؟

برای دانلود آهنگ های این خواننده به کجا مراجعه کنیم؟

برای دانلود آهنگ های او باید به اینترنت مراجعه کرد. در بسیاری از سایت های معتبر در این زمینه ترانه های وی وجود دارد. شما فقط باید نام او به همراه نام آهنگ یا به صورت عبارت دانلود ۴۰ اهنگ برتر حسن شماعی زاده یا حسن شماعی زاده شاد در گوگل بنویسید. در این حالت به سایت های مربوطه هدایت می شوید. شما می توانید آهنگ های مختلف را با کیفیت های متفاوت دانلود کنید.

کنسرت های حسن شماعی زاده

وی کنسرت های زیادی را برگزار کرده است. او هم به عنوان خواننده و هم به عنوان نوازنده و آهنگساز در کنسرت های خوانندگان دیگر شرکت کرده است. او به همراه گوگوش نیز کنسرت های زیادی را برگزار کرده است. زیرا بیشتر آهنگ های گوگوش را او ساخته است. شماعی زاده مدت زیادی است که کنسرت برگزار نکرده و این شاید بخاطر کهولت سن او باشد.

سوالات متداول

 1. حسن شماعی زاده و همسرش و فرزندش کجا زندگی می کنند؟

  سال های زیادی است که حسن شماعی زاده به همراه خانواده خود در آمریکا زندگی می کند. او در شهر لس آنجلس ساکن است و فعالیت هنری خود را نیز در آن شهر انجام داده است. وی گاهی نیز به دبی می رود.

 2. بیوگرافی حسن شماعی زاده چیست؟

  او متولد 1 آذر 1321 در اصفهان است. سال های ابتدایی زندگی خود را در آن جا گذرانده است و بعد به تهران رفته است. شماعی زاده با زنی به نام نوشین ازدواج کرده است. او دو فرزند پسر و دختر دارد. وی هم اکنون در لس آنجلس آمریکا است.

 3. آیا کانال حسن شماعی زاده در تلگرام وجود دارد؟

  او در تلگرام کانالی شخصی ندارد اما طرفداران او برای وی کانالی تشکیل داده اند و در آن آهنگ های او و عکس هایش را به اشتراک می گذارند. می توانید با جستجوی آن به این کانال دسترسی داشته باشید و از مطالب آن استفاده کنید.

 4. پخش آنلاین فول البوم حسن شماعی زاده از کدام سایت است؟

  با جستجوی نام وی و آلبوم مورد نظر خود می توانید به سایت های مورد نظر هدایت شوید. تقریبا تمام سایت هایی که موسیقی برای دانلود ارائه می دهند پخش آنلاین نیز دارند. شما می توانید بدون آن که ترانه را دانلود کنید به صورت آنلاین گوش دهید.

تصویر alcol sanati

alcol sanati

مدرس و محقق سایت های شرط بندی ایرانی و بازی های کازینویی آنلاین از سال 1395 هستم. همچنین اولین سایت معرفی سایت های شرط بندی را اینجانب راه اندازی کرده ام.
دکمه بازگشت به بالا